Forum

Ostatnio na forum
[Ogar 205] Maras-Tech SMX-XX - Reaktywacja
(112) odpowiedzi
ostatnia przez: Marek

Chat XXXIII
(675) odpowiedzi
ostatnia przez: bartek0041

Cześć.
(0) odpowiedzi
ostatnia przez: Emiel

[Zipp Vapor] by Soka
(14) odpowiedzi
ostatnia przez: Soka

Smutna prawda: Upadek forum
(28) odpowiedzi
ostatnia przez: Neon

Cześć
(0) odpowiedzi
ostatnia przez: labusia7

Romet 2375 by prezesooo3320.
(22) odpowiedzi
ostatnia przez: bartek0041

click here for info 3d engine
(1) odpowiedzi
ostatnia przez: Reicheoxill

[Audi] A4 B5 by Pawełek - DailyGruz
(11) odpowiedzi
ostatnia przez: waldi

[Vectra B-C] by Soka - Plan
(676) odpowiedzi
ostatnia przez: Soka

Tuning wizualny

Przedstawiam tutaj kilka moich pomysłów na poprawienie wyglądu Ogara. Pamiętajcie co za dużo to nie zdrowo, opisy tutaj są poglądowe i mają służyć Wam jako inspiracja do własnych pomysłów. Zaczynamy...

 1. Tylna Lampa Przeciwmgłowa z malucha
 2. Chromowany uchwyt
 3. Licznik elektroniczny
 4. Neony
 5. Naklejki
 6. Pseudo xenony
 7. Filtr Powietrza
 8. Stacyjka
 9. Plexi w deklu iskrownika
 10. Osłona kabli i linek (peszle)
 11. Czyszczenie amortyzatorów

Opis przeróbki

Neon.. to jest mój temat tabu :P... miałem ich więcej niż ten staruszek ma lat :P zaczynałem od czystej prowizorki, na którą lał się olej i nie było za fajnie.. obecnie jestem na etapie dość pomysłowego neona.. z kawałka plastiku i rurki PCV :P.
A więc tak :)
Idziemy do pierwszego lepszego sklepu z tworzywami sztucznymi (np POLPLAST)i prosimy ich o to czy by nam nie dali ze ścinków kawałka plexy o grubości 5-7mm, długości ok 25cm i szerokości ok5cm (mogą być większe rozmiary, podane tutaj są minimalne). Jeżeli mają taki na składzie to bierzemy ładnie dziękując :) w domu docinamy z tego kawałka odpowiednie wymiary proporcjonalne do rurki PCV którą aktualnie posiadamy.
Kupujemy 4xLED(10mm) (kolor jaki chcemy), trochę kabla, może być ze starego zasilacza komputerowego, i kupujemy koszulki termokurczliwe do izolacjii (wspaniały patent) i kostki łączeniowe. Jeżeli kupimy diody na 3V to neon będzie na 3V!! Jeżeli diody będą na 12V to neon będzie na 12V. Na instalacje 6V trzeba będzie mieć oporniki o które pytamy się w sklepie elektronicznym.
ZACZYNAMY
1.Rurki termokurczliwe ucinamy po 4cm (8 sztuk) i z kostek łączeniowych odrywamy 2 sloty

2. Następnie ucinamy plexe na takie wymiary aby weszła ciasno w rozciętą rurkę PCV. W plexie wiercmy otwory wiertłem 10mm pod kątami w jakich mają świecić diody / | | \.

3. Rurę PCV ucinamy na taką długość aby się zmieściła pod silnikiem (ok 20cm) (PAMIĘTAJ ABY RURKA BYŁA KRÓTSZA OD PLEXI ponieważ plexi wchodzi jeszcze w mały otwór niedaleko stopek).Rurke rozcinamy wzdłóż. Dodatkowo na końcu wiercimy małą dziurkę na śrubę z kapeluszem (śruba zamkowa)

4. Ucinamy 8 kabli (ok30cm) z tym że 4 muszą być innego koloru. Obieramy izolacje z ich końcy i pokrywamy cyną

5. Nakładamy na nie koszulki i lutujemy do diod LED. Jeden kolor do krótszych nóżek a drugi do dłuższych (krótsze to +), jeżeli są już polutowanie nakładamy koszulki termokurczliwe i nic więcej z nimi nie robimy.

6. Sprawdzamy czy wszystkie świecą. W tym celu łączymy wszystkie kable (w moim wypadku czarne) jednego koloru i z drugim kolorem robimy to samo, podłączamy do źródła zasilania. Jeżeli wszystkie świecą to ok zgrzewamy rurki termokurczliwe, jeżeli nie świecą to jest jakas spalona albo źle mamy bieguny podłączone.

7. Następny krok to włożenie diod we wcześniej wywiercone otwory... (na 1 i 3 foto widać że listwa jest wąższa to dlatego że ta część wchodzi w niewielki otwór niedaleko stopek)

8. Wszystkie te same kolory wkładfamy w jeden slot kostki łączeniowej a następną czwórkę do drugiego slotu.

9. Taką listwę przygotowaną wkładamy w rozcięta rurę PCV... Listwa powinna być tak ucięta aby po włożeniu w rurę rura się rozszerzyła na rozcięciu jakieś 1,5-2cm.

10. Jeszcze raz wszystko podłączamy pod źródło zasilania i oglądamy efekty :))))))

11. Na koniec jeszcze ucinamy kawałeczek metalowego płaskowniczka (ok 3-4cm) wyginamy go w takie "Z" i przykręcamy do śrubki która łączy kolanko rury wydechowej i cylindra i skręcamy wszystko do kupy :)

PAMIĘTAJ!!!

Pamiętaj że wszystkie przeróbki wykonujesz na własną odpowiedzialność, JA jako ich autor nie ponosze odpowiedzialności za wszelkie usterki, wypadki, konflikty z prawem powiązane z zamieszczonymi tu pomysłami.

Do góry

 

Bezwzględny zakaz kopiowania bez zgody autora! Adresy IP są zapisywane.
Nie wierzysz? 3.85.143.239

© www.ogar200.pl Wszystkie prawa zastrzeżone!
Strona wygenerowana w 0.0202 sek.DESIGNED BY OJS